Politiet meldte om hendelsen på Vettre i Asker klokken 21.15 fredag kveld. Allerede klokken 21.30 kom meldingen om at bålet var slukket.
Rykket ut til innbrudd i Asker
Brannvesenet rykket også ut til hendelsen, etter melding fra politiet. Det skal ikke ha vært folk i nærheten da etatene kom frem.
– De er snakk om et bål som er tent på en grusbane, opplyser vaktkommandør på brannvesenets 110-sentral, Aleksander Olsen.
Hendelsen skal ha skjedd på en fotballbane for barn i Gudolf Blakstads vei. Bålet ble tent omtrent midt på den lille grusbanen, som ligger nederst i det som tidligere var skibakken kjent som Blakstadjordet.
Så tyver på kamera
Litt tidligere fredag kveld måtte politiet rykke ut til et innbrudd på Vettre.
– Vekterfirmaet ble informert om hendelsen da alarmen gikk. På kamera så de at det var folk der inne, og det skulle ikke være folk i boligen på det tidspunktet, forteller operasjonsleder Marita Aune.
Politiet søkte i området med hunder, men mistenkte ble ikke funnet.