Høvik – Stabæk 4–9
På forhånd var Stabæk den soleklare favoritten da de to Bærums-lagene møttes på Høvikbanen i regnværet søndag kveld.
Og det var også Stabæk som scoret kampens første mål da Tobias Tinius Mofjell sørget for nettsus etter drøye fem minutter. Hjemmelaget hadde likevel ingen planer om å selge seg billig, og to kjappe mål av Maxim Pyanov sendte de lyseblå i føringen. Men to mål av Herman Hole og Henrik Wilhelm Brune sørget for at storebror Stabæk kunne ta pause med en 3-2-ledelse.

Snøværet satte en stopper for toppoppgjør
Fire mål
Rett etter hvilen økte den samme Brune til 4-2, før Pyanov igjen reduserte for Høvik. Veteranen Christian Randsborg scoret for Stabæk, før Pyanov gjorde dagens fjerde mål.
Men da var det også slutt for Høvik. Nikolai Rustad Jensen, Christian Randsborg, Nikolay Rustad Jensen igjen og til slutt Henrik Wilhelm Brune sørget for 4-9-seier for Stabæk.