Stabæk møter erkerival på årets fotballfest

MÅLSHOW: Stabæk scoret fire mål på 25 minutter i andre omgang mot Vålerenga i 2017. I 2018 møtes lagene på 16. mai.

MÅLSHOW: Stabæk scoret fire mål på 25 minutter i andre omgang mot Vålerenga i 2017. I 2018 møtes lagene på 16. mai. Foto:

Stabæk åpner borte mot Strømsgodset og spiller borte mot Vålerenga 16. mai.

DEL

Les alt innhold på budstikka.no – bestill abonnement her

To uker etter at vinter-OL er over, sparkes eliteserien i fotball i gang. Tirsdag kom serieoppsettet. Stabæk serieåpner borte mot Strømsgodset 11. mars.

– Vi synes det er veldig spennende å møte Strømsgodset borte i serieåpningen. Det er kort vei, og mange supportere kommer sikkert til å reise dit. Dessuten pleier det å være tette oppgjør mot «Godset», sier daglig leder i Stabæk Fotball, Jon Tunold.

Toni Ordinas' menn avslutter også sesongen mot Drammens-laget, Stabæk tar imot Strømsgodset hjemme på Nadderud 25. november.

LES OGSÅ: Her er Stabæk unike i verden

Fullsatt 16. mai-kamp mot VIF

16. mai regnes som fotballens store festdag. Stabæk skal spille borte mot Vålerenga den kvelden.

Det er et oppgjør som Stabæk ser frem til.

– Det å møte Vålerenga på den nye stadion deres 16. mai, blir gøy. Det kommer helt sikkert til å bli fullsatt stadion, og et artig oppgjør, sier Tunold.

Han sier at Stabæk ikke har lagt noe press på Norges Fotballforbund (NFF) for å få hjemmekamp samme dag.

LES OGSÅ: Stabæk har fått bud på spiller

– Det er ikke så viktig for oss nå, så lenge vi har den kapasiteten vi har på Nadderud. Men når vi får den nye stadion på plass, forventer jeg at vi får hjemmekamp 16. mai, sier Tunold.

Flerbruksanlegg

– Har dere lagt noe press på NFF med tanke på serieoppsettet?

– Nadderud er en flerbruksarena, så vi må ha åpninger for Tyrvinglekene og Vivillekene. Det er det eneste vi har bedt om at det tas hensyn til, sier han.

Ellers er Tunold glad for at de har flere bortekamper enn hjemmekamper i begynnelsen av sesongen.

– I fjor hadde vi fire av seks kamper hjemme i åpningen. I år er det motsatt. Det tipper jeg i hvert fall at banemannskapet er glade for, sier Jon Tunold.

Nadderud er som kjent naturgress.

Her er hele oppsettet (kilde: fotball.no):

Runde 1     Tidspunkt Kanal
Ranheim - Brann Lørdag 10. mars klokken 18.00 ESN
Bodø/Glimt - Lillestrøm Søndag 11. mars klokken 15.30 Play
Molde - Sandefjord Søndag 11. mars klokken 18.00 Play
Odd - Haugesund Søndag 11. mars klokken 18.00 Play
Start - Tromsø Søndag 11. mars klokken 18.00  Play
Strømsgodset - Stabæk Søndag 11. mars klokken 18.00 ESN
Sarpsborg 08 - Rosenborg Søndag 11. mars klokken 20.00 ESN
Kristiansund - Vålerenga Mandag 12. mars klokken 19.00 MAX
Runde 2     Tidspunkt Kanal
Lillestrøm - Sarpsborg 08 Lørdag 17. mars klokken 15.30 MAX
Rosenborg - Kristiansund Lørdag 17. mars klokken 18.00 ESN
Haugesund - Molde Søndag 18. mars klokken 18.00 Play
Brann - Bodø/Glimt Søndag 18. mars klokken 18.00 ESN
Sandefjord - Ranheim Søndag 18. mars klokken 18.00 Play
Stabæk - Start Søndag 18. mars klokken 18.00 Play
Tromsø - Strømsgodset Søndag 18. mars klokken 18.00 Play
Vålerenga - Odd Søndag 18. mars klokken 20.00 ESN
Runde 3     Tidspunkt Kanal
Bodø/Glimt - Haugesund Mandag 2. april klokken 18.00 Play
Kristiansund - Lillestrøm Mandag 2. april klokken 18.00 Play
Start - Sandefjord Mandag 2. april klokken 18.00 Play
Strømsgodset - Brann Mandag 2. april klokken 18.00 Max
Ranheim - Stabæk Mandag 2. april klokken 18.00 Play
Sarpsborg 08 - Vålerenga Mandag 2. april klokken 18.00 ESN
Molde - Tromsø Mandag 2. april klokken 18.00 Play
Odd - Rosenborg Mandag 2. april klokken 20.00 ESN
Runde 4     Tidspunkt Kanal
Vålerenga - Strømsgodset Lørdag 7. april klokken 18.00 ESN
Haugesund - Sarpsborg 08 Søndag 8. april klokken 18.00 Play
Tromsø - Ranheim Søndag 8. april klokken 18.00 Play
Odd - Bodø/Glimt Søndag 8. april klokken 18.00 Play
Brann - Kristiansund Søndag 8. april klokken 18.00 ESN
Sandefjord - Stabæk Søndag 8. april klokken 18.00 Play
Rosenborg - Molde Søndag 8. april klokken 20.00 TVN
Lillestrøm - Start Mandag 9. april klokken 19.00 MAX
Runde 5     Tidspunkt Kanal
Start - Vålerenga Lørdag 14. april klokken 18.00 ESN
Strømsgodset - Odd Søndag 15. april klokken 18.00 Play
Ranheim - Haugesund Søndag 15. april klokken 18.00 Play
Sandefjord - Kristiansund Søndag 15. april klokken 18.00 Play
Molde - Lillestrøm Søndag 15. april klokken 18.00 ESN
Stabæk - Tromsø Søndag 15. april klokken 18.00 Play
Sarpsborg 08 - Brann Søndag 15. april klokken 20.00 ESN
Bodø/Glimt - Rosenborg Mandag 16. april klokken 19.00 MAX
Runde 6     Tidspunkt Kanal
Brann - Stabæk Lørdag 21. april klokken 18.00 ESN
Haugesund - Strømsgodset Søndag 22. april klokken 18.00 Play
Kristiansund - Bodø/Glimt Søndag 22. april klokken 18.00 Play
Lillestrøm - Ranheim Søndag 22. april klokken 18.00 Play
Rosenborg - Start Søndag 22. april klokken 18.00 ESN
Tromsø - Sandefjord Søndag 22. april klokken 18.00 Play
Vålerenga - Molde Søndag 22. april klokken 20.00 ESN
Odd - Sarpsborg 08 Mandag 23. april klokken 19.00 MAX
Runde 7     Tidspunkt Kanal
Ranheim - Vålerenga Lørdag 28. april klokken 18.00 ESN
Molde - Odd Søndag 29. april klokken 18.00 Player
Sandefjord - Brann Søndag 29. april klokken 18.00 ESN
Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt Søndag 29. april klokken 18.00 Player
Tromsø - Kristiansund Søndag 29. april klokken 18.00 Player
Start - Haugesund Søndag 29. april klokken 18.00 Player
Strømsgodset - Rosenborg Søndag 29. april klokken 20.00 ESN
Stabæk - Lillestrøm Mandag 30. april klokken 19.00 MAX
Runde 8      Tidspunkt Kanal
Rosenborg - Ranheim Lørdag 5. mai klokken 18.00 ESN
Vålerenga - Haugesund Søndag 6. mai klokken 18.00 ESN
Kristiansund - Stabæk Søndag 6. mai klokken 18.00 Player
Lillestrøm - Sandefjord Søndag 6. mai klokken 18.00 Player
Odd - Start Søndag 6. mai klokken 18.00 Player
Bodø/Glimt - Strømsgodset Søndag 6. mai klokken 18.00 Player
Brann - Tromsø Søndag 6. mai klokken 20.00 ESN
Sarpsborg 08 - Molde Mandag 7. mai klokken 19.00 MAX
Runde 9     Tidspunkt Kanal
Sandefjord - Vålerenga Lørdag 12. mai klokken 15.30 MAX
Start - Brann Lørdag 12. mai klokken 18.00 ESN
Ranheim - Odd Søndag 13. mai klokken 18.00 Play
Haugesund - Kristiansund Søndag 13. mai klokken 18.00 Play
Molde - Bodø/Glimt Søndag 13. mai klokken 18.00 Play
Tromsø - Lillestrøm Søndag 13. mai klokken 18.00 Play
Strømsgodset - Sarpsborg 08 Søndag 13. mai klokken 18.00 ESN
Stabæk - Rosenborg Søndag 13. mai klokken 20.00 ESN
Runde 10     Tidspunkt Kanal
Bodø/Glimt - Tromsø Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Brann - Haugesund Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Kristiansund - Ranheim Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Molde - Strømsgodset Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Odd - Sandefjord Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Rosenborg - Lillestrøm Onsdag 16. mai klokken 18.00 MAX
Sarpsborg 08 - Start Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Vålerenga - Stabæk Onsdag 16. mai klokken 18.00 Play
Runde 11     Tidspunkt Kanal
Haugesund - Rosenborg Mandag 21. mai klokken 18.00 ESN
Kristiansund - Strømsgodset Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Tromsø - Vålerenga Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Ranheim - Molde Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Sandefjord - Sarpsborg 08 Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Stabæk - Odd Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Start - Bodø/Glimt Mandag 21. mai klokken 18.00 Play
Lillestrøm - Brann Mandag 21. mai klokken 20.00 ESN
Runde 12     Tidspunkt Kanal
Vålerenga - Lillestrøm Lørdag 26. mai klokken 18.00 ESN
Strømsgodset - Sandefjord Søndag 27. mai klokken 18.00 Play
Molde - Start Søndag 27. mai klokken 18.00 ESN
Odd - Kristiansund Søndag 27. mai klokken 18.00 Play
Bodø/Glimt - Ranheim Søndag 27. mai klokken 18.00 Play
Haugesund - Tromsø Søndag 27. mai klokken 18.00 Play
Rosenborg - Brann Søndag 27. mai klokken 20.00 TVN
Sarpsborg 08 - Stabæk Mandag 28. mai klokken 19.00 MAX
Runde 13     Tidspunkt Kanal
Kristiansund - Molde Lørdag 9. juni klokken 18.00 ESN
Start - Strømsgodset Søndag 10. juni klokken 18.00 Play
Lillestrøm - Odd Søndag 10. juni klokken 18.00 ESN
Ranheim - Sarpsborg 08 Søndag 10. juni klokken 18.00 Play
Sandefjord - Haugesund Søndag 10. juni klokken 18.00 Play
Stabæk - Bodø/Glimt Søndag 10. juni klokken 18.00 Play
Brann - Vålerenga Søndag 10. juni klokken 20.00 TVN
Tromsø - Rosenborg Mandag 11. juni klokken 19.00 MAX
Runde 14     Tidspunkt Kanal
Molde - Stabæk Lørdag 23. juni klokken 18.00 ESN
Start - Kristiansund Søndag 24. juni klokken 18.00 Play
Strømsgodset - Ranheim Søndag 24. juni klokken 18.00 Play
Bodø/Glimt - Sandefjord Søndag 24. juni klokken 18.00 Play
Haugesund - Lillestrøm Søndag 24. juni klokken 18.00 Play
Sarpsborg 08 - Tromsø Søndag 24. juni klokken 18.00 ESN
Rosenborg - Vålerenga Søndag 24. juni klokken 20.00 ESN
Odd - Brann Mandag 25. juni klokken 19.00 MAX
Runde 15     Tidspunkt Kanal
Vålerenga - Bodø/Glimt Lørdag 30. juni klokken 18.00 ESN
Kristiansund - Sarpsborg 08 Søndag 1. juli klokken 18.00 Play
Tromsø - Odd Søndag 1. juli klokken 18.00 Play
Ranheim - Start Søndag 1. juli klokken 18.00 Play
Sandefjord - Rosenborg Søndag 1. juli klokken 18.00 Play
Brann - Molde Søndag 1. juli klokken 18.00 ESN
Stabæk - Haugesund Søndag 1. juli klokken 20.00 ESN
Lillestrøm - Strømsgodset Mandag 2. juli klokken 18.00 MAX
Runde 16     Tidspunkt Kanal
Rosenborg - Tromsø Lørdag 7. juli klokken 18.00 ESN
Haugesund - Sandefjord Søndag 8. juli klokken 18.00 Play
Bodø/Glimt - Brann Søndag 8. juli klokken 18.00 Play
Odd - Lillestrøm Søndag 8. juli klokken 18.00 ESN
Start - Stabæk Søndag 8. juli klokken 18.00 Play
Sarpsborg 08 - Ranheim Søndag 8. juli klokken 18.00 Play
Molde - Vålerenga Søndag 8. juli klokken 20.00 ESN
Strømsgodset - Kristiansund Mandag 9. juli klokken 19.00 MAX 
Runde 17 (4. - 6. august)
Brann - Start
Kristiansund - Odd
Lillestrøm - Molde
Ranheim - Rosenborg
Stabæk - Sarpsborg 08
Strømsgodset - Bodø/Glimt
Tromsø - Haugesund
Vålerenga - Sandefjord
     
Runde 18 (11. - 13. august)
Bodø/Glimt - Kristiansund
Haugesund - Vålerenga
Molde - Brann
Odd - Strømsgodset
Rosenborg - Stabæk
Sandefjord - Tromsø
Sarpsborg 08 - Lillestrøm
Start - Ranheim
Runde 19 (18. - 20. august)
Bodø/Glimt - Odd
Brann - Sarpsborg 08
Kristiansund - Rosenborg
Lillestrøm - Haugesund
Ranheim - Sandefjord
Stabæk - Molde
Strømsgodset - Start
Vålerenga - Tromsø
Runde 20 (25. - 27 august)
Haugesund - Stabæk
Molde - Ranheim
Rosenborg - Strømsgodset
Sandefjord - Lillestrøm
Sarpsborg 08 - Kristiansund
Start - Odd
Tromsø - Bodø/Glimt
Vålerenga - Brann
Runde 21 (1. - 2. september)
Bodø/Glimt - Sarpsborg 08
Brann - Ranheim
Kristiansund - Start
Lillestrøm - Vålerenga
Odd - Molde
Rosenborg - Haugesund
Stabæk - Sandefjord
Strømsgodset - Tromsø
Runde 22 (15 - 17. september)
Haugesund - Brann
Molde - Kristiansund
Ranheim - Strømsgodset
Sandefjord - Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 - Odd
Start - Lillestrøm
Tromsø - Stabæk
Vålerenga - Rosenborg
Runde 23 (22. - 24.september)
Bodø/Glimt - Start
Brann - Sandefjord
Kristiansund - Haugesund
Lillestrøm - Tromsø
Odd - Vålerenga
Rosenborg - Sarpsborg 08
Stabæk - Ranheim
Strømsgodset - Molde
Runde 24 (29. september - 1. oktober)
Haugesund - Bodø/Glimt
Lillestrøm - Stabæk
Molde - Rosenborg
Ranheim - Kristiansund
Sandefjord - Odd
Sarpsborg 08 - Strømsgodset
Tromsø - Brann
Vålerenga - Start
Runde 25 (6. - 7. oktober)
Bodø/Glimt - Molde
Brann - Lillestrøm
Kristiansund - Tromsø
Odd - Ranheim
Rosenborg - Sandefjord
Stabæk - Vålerenga
Start - Sarpsborg 08
Strømsgodset - Haugesund
Runde 26 (20. - 21. oktober)
Haugesund - Odd
Lillestrøm - Rosenborg
Molde - Sarpsborg 08
Ranheim - Bodø/Glimt
Sandefjord - Strømsgodset
Stabæk - Brann
Tromsø - Start
Vålerenga - Kristiansund
Runde 27 (27. - 29. oktober)
Bodø/Glimt - Stabæk
Brann - Rosenborg
Kristiansund - Sandefjord
Odd - Tromsø
Ranheim - Lillestrøm
Sarpsborg 08 - Haugesund
Start - Molde
Strømsgodset - Vålerenga
Runde 28 (3. - 5. november)
Brann - Strømsgodset
Haugesund - Ranheim
Lillestrøm - Bodø/Glimt
Rosenborg - Odd
Sandefjord - Start
Stabæk - Kristiansund
Tromsø - Molde
Vålerenga - Sarpsborg 08
Runde 29 (11. november)
Bodø/Glimt - Vålerenga
Kristiansund - Brann
Molde - Haugesund
Odd - Stabæk
Ranheim - Tromsø
Sarpsborg - Sandefjord
Start - Rosenborg
Strømsgodset - Lillestrøm
Runde 30 (25. november)
Brann - Odd
Haugesund - Start
Lillestrøm - Kristiansund
Rosenborg - Bodø/Glimt
Sandefjord - Molde
Stabæk - Strømsgodset
Tromsø - Sarpsborg
Vålerenga - Ranheim

Artikkeltags