Skip to main content

Disse kan få utmerkelser på Idrettsgallaen

Casper Ruud møtte tennislegenden Roger Federer i Roland Garros i år. 

Foto: EVA GROVEN

To idrettsutøvere fra Asker og Bærum kan vinne priser på Idrettsgallaen. Og et ektepar fra Bærums Verk kan vinne en av de gjeveste. 

Tiril Kampenhaug Eckhoff fra Fossum og Casper Ruud fra Snarøya er nominert til henholdsvis Årets kvinnelige utøver og Årets gjennombrudd. Karin og Kåre Ivar Melsæther fra Bærums Verk Hauger IF kan bli Årets ildsjeler.

Dette er de nominerte til Idrettsgallaen: 

Årets kvinnelige utøver:

Tiril Kampenhaug Eckhoff Skiskyting

Maiken Caspersen Falla Langrenn

Caroline Graham Hansen Fotball

Ada Stolsmo Hegerberg Fotball

Therese Johaug Langrenn

Maren Lundby Hopp

Ragnhild Mowinckel Alpint

Marte Olsbu Røiseland Skiskyting

Ingvild Flugstad Østberg Langrenn

Årets mannlige utøver:

Johannes Thingnes Bø Skiskyting

Henrik Christiansen Svømming

Viktor Hovland Golf

Johannes Høsflot Klæbo Langrenn

Henrik Kristoffersen Alpint

Olav Lundanes Orientering

Jarl Magnus Riiber Kombinert

Karsten Warholm Friidrett

Martin Ødegaard Fotball

Årets lag:

Fotballjentene Fotball

Håndballgutta Håndball

VM-laget kombinert/lagkonkurranse Kombinert

VM-stafettlaget langrenn/herrer Langrenn

Mixed-stafettlaget VM/skiskyting Skiskyting

Anders Mol/Christian Sandlie Sørum Sandvolleyball

Årets gjennombrudd:

Vetle Sjåstad Christiansen Skiskyting

Erling Braut Haaland Fotball

Gustav Iden Triatlon

Salum Ageze Kashafali Friidrett

Casper Ruud Tennis

Jenny Stene Skyting

Thea Vatshelle Kickboxing

Årets kvinnelige parautøver:

Aida Dahlen Bordtennis

Vilde Nilsen Langrenn/skiskyting

Helle Sofie Sagøy Badminton

Birgit Røkkum Skarstein Roing

Årets mannlige parautøver:

Jens Lasse Dokkan Dressur

Salum Ageze Kashafali Friidrett

Jesper Saltvik Pedersen Alpint

Nils-Erik Ulset Skiskyting

Tommy Urhaug Bordtennis

Årets trener:

Leif Olav Alnes Friidrett

Christian Berge Håndball

Gjert Ingebrigtsen Friidrett

Siegfried Mazet/Egil Kristiansen Skiskyting

Kåre Mol Sandvolleyball

Eirik Myhr Nossum Langrenn

Årets navn (juryen nominerer, folket stemmer):

Johannes Thingnes Bø Skiskyting

Erling Braut Haaland Fotball

Ada Stolsmo Hegerberg Fotball

Håndballgutta Håndball

Jakob Ingebrigtsen Friidrett

Therese Johaug Langrenn

Salum Ageze Kashafali Friidrett

Johannes Høsflot Klæbo Langrenn

Maren Lundby Hopp

Anders Mol/Christian Sandlie Sørum Sandvolleyball

Karsten Warholm Friidrett

Martin Ødegaard Fotball

Årets ildsjel: (Egen jury)

Brit Eirin Tungeland, Os Turnforening, Hordaland

Karin og Kåre Ivar Melsæther, Bærums Verk Hauger IF, Akershus

Vivian Nilsen, Berlevåg Turn & Idrettsforening, Finnmark

Rolf Hansen, Galterud IF, Hedmark

Sverre Inge Lystrup Ness, Hommelvik Guts, Trøndelag

Årets hederspris: Juryen tildeler, ingen nomineres

Årets forbilde: Juryen tildeler, ingen nomineres

Utøvernes pris: Toppidrettsutøverne nominerer og stemmer selv

Les flere artikler

Budstikka bryr seg om personvern og er ansvarlig for dine data. Dataene blir brukt til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.