I 00.20-tiden natt til torsdag rykket politiet ut med flere resurser til et område på Skui.

Der skal en beboer ha fått besøk på døren og blitt truet med en pistol, opplyser politiet. Ingen personer skal være skadet.

Gjennom natten har det pågått åstedsarbeid på adressen og politiet tok blant annet avhør av vitner og fornærmede.

Vitner skal ha opplyst at to personer løp fra stedet før de satte seg i en mørk bil og kjørte fra stedet.

– Vi er ferdig med åstedsarbeidet, men enn så lenge er bakgrunnen for hendelsen uviss, sa operasjonsleder Per-Ivar Iversen til Budstikka ved 06.30-tiden torsdag.

Søker etter gjerningspersonene

Torsdag ettermiddag er fortsatt ingen pågrepet i saken, og saken etterforskes for fullt i håp om å finne frem til gjerningspersonene.

I løpet av dagen har det også blitt jobbet videre med å innhente vitneavhør fra naboer.

– Enn så lenge er det alt for tidlig i etterforskningen og vi har ikke helt oversikt over situasjonen. Men etterforskningen pågår for fullt med de mannskapene vi har, forteller etterforskningsleder Anita Skjønborg ved enhet vest i Oslo politidistrikt.

Politiet vet fortsatt ikke hvem gjerningspersonene er.

– En patrulje er nå på stedet og tar en rundtur for å prate potensielle vitner. Vi fortsetter med avhør gjennom dagen, sier politijurist Amna Moammar i enhet vest

Politiet vet fortsatt ikke om det var et tilfeldig hus som ble oppsøkt.

– Vi må først avklare situasjonen for å finne ut hvilke steg som skal tas. Per nå finns det ingen grunn for allmenheten å være bekymret, mener Moammar.