Det melder politiet på Twitter kl. 19.45 fredag kveld. Innbruddet skal ha skjedd i en bolig på Vettre.

– Vekterfirmaet ble informert om hendelsen da alarmen gikk. På kamera så de at det var folk der inne, og det skulle ikke være folk i boligen på det tidspunktet, forteller operasjonsleder Marita Aune.

Om det har vært en eller flere personer inne i boligen er foreløpig uvisst. Da politiet ankom stedet var gjerningspersonen(e) forsvunnet. Politiet har søkt med hundepatrulje.

– Vi har prøvd å se om vi klarer å finne hvem som har gjort det, men har foreløpig ikke lyktes med det, fortsetter operasjonslederen.

– Vi er ferdig med undersøkelser på åstedet, men vi vet foreløpig ikke hva som er borttatt, eller om det har blitt borte noe i det hele tatt.

Kl. 20.25 opplyser politiet at de har avsluttet søket etter mistenkte, uten funn.