Onsdag morgen tvitret Oslo politidistrikt om nok et tilfelle av tyverier av ratt, airbag og navigasjon fra en BMW, nærmere bestemt en 640i XDRIVE.
Som flere ganger tidligere den siste tiden har tyveriet skjedd fra en BMW som sto parkert utendørs på Nesøya.
LES OGSÅ: Nytt BMW-innbrudd – slik etterforsker politiet
Leter etter bilder
Da Budstikka var på stedet i Halstoppen onsdag morgen, lette politiet etter overvåkningskameraer knyttet til villaer i det rolige og høytliggende nabolaget.
Politiet var da også opptatt med å snakke med bileier.
Budstikka ble bedt om å holde seg i bilen, da en politihund var ventet til stedet for å lete etter spor etter tyven.
LES OGSÅ: Politiet frykter ny innbruddsbølge fra BMW-tyver
Seks biler
Sist helg ble fire BMW-er ribbet for det samme utstyret. Dette skjedde i løpet av to netter, og alle fire tilfellene var på Nesøya.
Natt til tirsdag slo tyven til på Nesbru, og natt til onsdag altså på Nesøya igjen.
Det er gjort tilsvarende innbrudd i biler i Lier og Follo.
– Vi etterforsker dette med en idé om at det er samme miljø som var her også i 2016 og 2017 og gjorde lignende innbrudd, sier politiførstebetjent Tonje Reiten i gruppen for spesiell etterforskning i Oslo politidistrikt.