(Drammens Tidende:) Torsdag morgen ble det meldt om lange køer på E134 mellom Spikkestad og Røyken sentrum.
Ifølge en tipser var årsaken et trafikkuhell mellom en personbil og motorsykkel. Dette har imidlertid ikke blitt bekreftet så langt. Bilberging kom etter hvert til stedet.
Kjørefeltet i retning Drammen ble stengt. Dette førte til lange køer i begge retninger. Først i 08-tiden var kjøretøyene fjernet og veien åpnet for normal trafikk igjen.
Politiet var på ulykkesstedet, men Oslo politidistrikt har så langt ikke besvart Drammens Tidendes henvendelser.
Verken Vegtrafikksentralen i Sør eller Øst har opplysninger om hendelsen, men den er lagt inn i kartsystemet deres på nett. Der kommer det fram at uhellet skjedde i 06.15-tiden.