For tre uker siden ble bensinstasjonen på Grini nedlagt, og Shell skal bruke tiden frem til nyttår til å rydde opp etter seg.
Grunneier Petter Dale Jr i Grini Utvikling har imidlertid ideer til hva tomten kan brukes til.
– Vi ser på muligheten for å etablere fremtidens drivstoffstasjon på tomten, med lading for elbiler og selge miljøvennlig diesel. Vi er i dialog med Bærum kommune om dette. Griniveien er jo en av de mest trafikkerte veiene i Bærum, sier han.
LES OGSÅ: Elbilene tar innpå – drivstoffsalget faller lokalt
- Bare idé
Dale understreker at dette foreløpig bare er ideer på tegnebordet.
– Vi har ikke vært i kontakt med noen aktører. Dette er helt i støpeskjeen. Først må Shell avvikle, sier Dale.
LES OGSÅ: Stengt kiosk, bilvask og verksted etter konkurs på bensinstasjon
Et annet alternativ er å bruke tomten til parkeringsplasser.
Det er Lisbeth Vangsal som har drevet bensinstasjonen på Grini. Hun gir seg nå i bransjen, og avviklet Shell-stasjonen 18. oktober.
LES OGSÅ: Her kan det komme ny McDonald’s
Tilbake
Samtidig gjør forretningen Lampemagasinet comeback i selve bygget neste år.
– De har vært her før, og kommer nå tilbake etter en liten pause mens vi har renovert hele eiendommen. Dette er en gammel industrieiendom fra slutten av 1960-tallet, som vi har renovert innvendig og utvendig, forteller han.
Dale forteller at bygget har vært fullt siden 2005.
</p><p> </p><p> </p>