GIMLE - BÆRUM BASKET 78-64

Søndag gikk nemlig Bærum Basket på et 78-64-tap i den første semifinalen. Dermed er laget nødt til å vinne onsdagens returoppgjør om de skal ha håp om finaleplass.

Semifinalen spilles i best av tre kamper.

LES OGSÅ: Bærum klare for semifinale

Mot Gimle måtte Bærum jage stort sett hele veien - etter at Bærums Torgrim Sommerfeldt utlignet til 3-3 to minutter ut i kampen, scoret nemlig Gimle de neste elleve poengene.

Etter første periode ledet bergenserne 24-11.

Tok innpå - men ikke nok

Den andre perioden begynte jevnt, men etter at Bærum-trener Mathias Eckhoff tok time out etter fire minutter, tok laget hans mer og mer innpå. Spesielt Stian Mjøs banket inn poeng i perioden - og halvveis var stillingen «bare» 41–34.

Men det ville seg ikke for Bærum. Gimle responderte i den tredje perioden, som de vant 23-19, etter å ha satt de fem første poengene.

LES OGSÅ: – Vi vant på en dårlig dag

Også i den siste perioden startet Gimle best - og til slutt vant altså Bergens-klubben med tolv poeng.

Stian Mjøs ble Bærums toppscorer med 25 poeng.