Stabæk-stjerner kan miste seriestarten
Daniel Nannskog, Jon Knudsen og Pontus Farnerud måtte gå av banen med skade søndag. Stabæks fysioterapeut, Tor Østhagen, frykter at seriestarten kan ryke.
SKADET: Jon Knudsen har smerter på baksiden av det ene låret.
Kjøp bilde
SKADET: Pontus Farnerud fikk en smell i ankelen mot Molde.
Kjøp bildeDet var i generalprøven mot Molde søndag at Nannskog, Knudsen og Farnerud i tur og orden måtte kaste inn håndkleet på grunn av skade.
– Daniel fikk en kjenning med en muskel på baksiden av låret. Det samme gjelder Jon Knudsen, mens Pontus Farnerud fikk en smell i ankelen. Der er det snakk om noen leddbånd, sier Tor Østhagen.
Med Jon Inge Høiland, som allerede har vært ute en lengre periode, er Stabæk nå svekket i samtlige ledd. Foreløpig er det usikkert når de er tilbake i spill.
– Vi får se hvor lang tid vi trenger, og hva vi klarer. Vi skal jobbe intensivt med disse denne uken, og lar dem foreløpig trene alternativt. Så får vi se om de kan komme i gang med noe fotballtrening mot slutten av uken, fortsetter Østhagen
Kan ryke
– Vil de rekke seriestarten?
– Det er vanskelig å si. Vi får jobbe det vi kan i løpet av denne uken, så får vi se hvor mange vi har klart å få tilbake igjen når dagen er der, fortsetter Østhagen, som ikke legger skjul på at han er litt bekymret.
– At vi fikk tre skader i går var ikke så bra, fastslår han.
Jon Inge Høiland sliter også med en muskel på baksiden av låret. Hvor lenge han blir borte fra gressmatten er fortsatt usikkert.
– Det er vanskelig å si når han er tilbake. Han skal til en mr-undersøkelse i dag. Resultatet av den vil ha litt å si for fortsettelsen for han sin del.