TIL SVERIGE?: Alain Junior Ollé Ollé (i midten) tar imot gratulasjoner fra Johan Andersson (t.v.) og Gilles Ondo etter å ha scoret mål for Stabæk. Nå kan han være på vei til Sverige. FOTO: ANETTE ANDRESEN

Kjøp bilde

Ollé Ollé på vei til svensk fotball

Alain Junior Ollé Ollé scoret syv mål for Stabæk i eliteserien i 2011. Nå kan Bosman-spilleren være på vei til den svenske klubben Åtvidaberg.

Annonse
Annonse

Det melder det svenske nettstedet Corren.se.

Facebook-knapp kommer her

– Vi er kommet ganske langt i diskusjonene. Han gjorde et bra inntrykk da han var her og trente med oss, sier sportssjef i Åtvidaberg, Mats Karlsson.

Alain Junior Ollé Ollé scoret syv mål for Stabæk i eliteserien i 2011. Han spilte til sammen 18 kamper for klubben i sesongen der det ble klart at klubben ble kastet ut av Telenor Arena, og måtte flytte tilbake til Nadderud stadion.

– Kjennes bra

Ollé Ollé er Bosman-spiller og kan gå gratis til den svenske klubben. Åtvidaberg spilte i fjor i Superettan i Sverige, men vant Sveriges nest beste divisjon, og skal spille i Allsvenskan i år. Ollé Ollé har også prøvespilt for den nyopprykkede klubben Sandnes Ulf i Norge, men fikk ikke kontrakt.

LES OGSÅ: Stabæk lager jubileumsdrakt

– Med tanke på Stabæks problemer vil jeg ha en ny start, og det kjennes veldig bra ut her i Åtvidaberg, sa Ollé Ollé i forbindelse med treningene i Åtvidaberg i forrige uke.

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: