NYKOMMER: Lisa Bernhardsen er ny i Stabæk-troppen. Hun kommer fra Fredrikstad. FOTO: TORE GURIBY
Kjøp bildeHer er Stabæks nye spiller
Stabæk-trener Håvard Mamelund har stor tro på lagets nye strekspiller, Lisa Bernhardsen.
Bernhardsen ble hentet fra Fredrikstad etter forrige sesong.
Hun sa ja til Stabæk rett etter jul, og nå er hun i full gang med oppkjøringen sammen med sine nye lagvenninner.
– Jeg bestemte meg tidlig for Stabæk, sier Bernhardsen, som også sto på blokka til andre eliteserieklubber.
– Jeg synes det ser veldig bra ut her. For meg er Stabæk ett steg opp. Jeg hadde gode sportslige grunner for å komme hit, sier Bernhardsen, som er født i 1990.
Les flere sportsnyheter fra Budstikka her
Scorer mye
Trener Håvard Mamelund er meget fornøyd med lagets nye strekspiller. Nå skal hun konkurrere mot Mamelunds søster, Linn Therese, om plassen på streken.
– Lisa er en bra spiller. På sikt mener jeg hun kan bli en A-landslagsspiller. Men akkurat nå er hun litt unna både fysisk og håndballmessig, sier Håvard Mamelund.
80 fulltreffere i fjor
Lisa Bernhardsen har bare ett år bak seg i eliteserien, det var med Fredrikstad i fjor. Hun scoret 80 mål.
Mandag møter hun gamleklubben i treningskamp i Nadderudhallen. Fredrikstad er dessuten Stabæks første motstander i serien til høsten.