MÅLGROSSIST: Fra sin midtbaneposisjon har Petter Løyning scoret mye mer enn han selv hadde forventet før sesongen. I dagens kamp smelte han inn tre fulltreffere. FOTO: DANIEL TENGS

Kjøp bilde

Cornere avgjorde

(Stabæk - Drammen 8-3) Endelig satt cornerne for Stabæk som gjorde som de ville mot et Drammenlag som kom med ambisjoner om å ta poeng. De unødvendige utvisningene er derimot tilbake for fullt.

Annonse
Annonse

Halvparten av målene kom på hjørneslag, og det er uvanlig kost for Bærumslaget.

– Det var herlig å se at så mange av cornerne satt i dag. Vi har mange gode skyttere, så vi har alle forutsetninger for å skulle kunne sette mange i hver kamp, sier tremålsscorer Petter Løyning (18) som ikke er like stolt over de unødvendige utvisningsminuttene de pådro seg. De kom på tross av at laget har hatt møte om problematikken.

– Det blir for mange unødvendige utvisninger, så i dag så det ut som den dårlige trenden er tilbake. Vi var flinke i forrige kamp etter å ha hatt møte om å ikke pådra oss utvisningen, men i dag pådro vi oss ti-minuttere i faser av kampen hvor vi leder klart. Den trenden må vi få snudd igjen.

Det var på forhånd spådd å bli en jevn kamp, men Stabæk levnet Drammen ingen sjanse i en velspilt men tøff kamp med like mange harde dueller som forventet.

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: