POENGTYV:

POENGTYV: : Anthony Lee Ingram (t.h) var en konstant trussel for Ammerud, og satte 16 poeng. (FOTO: JOHANNE THORSETH)

Kjøp bilde

Asker Aliens topper

Basket. Asker Aliens troner øverst på tabellen i eliteserien for menn etter en overlegen seier mot Ammerud. Likevel er ikke trener James Andrisevic fornøyd.

Annonse

Kampfakta

Asker Aliens    81
Ammerud    53

Perioderesultater: 21–16, 30–10, 20–17, 10–10
Asker Aliens: Christian Muri 2, Anthony Lee Ingram 16, Cooper Land 25, Stian Gustavsen 13, Magnus Lunde Midtvedt 16, Espen Stien 9.
Toppscorer Ammerud: Elias Westerlund
Straffer: Asker 12 av 13, Ammerud 9 av 14
Tilskuere: Cirka 80 tilskuere i Vollenhallen

Annonse

- Vi spiller ingen god kamp, men det er forsåvidt et godt tegn at vi vinner på en dårlig dag, hevder Alienstreneren, som benyttet anledningen til å rullere på laget.

Facebook-knapp kommer her
De knappe 100 tilskuerne i Vollenhallen fikk oppleve at hjemmelaget dominerte gjestene fra Ammerud totalt. Asker vant komfortabelt 81-53.

Går for gull

- Det er veldig moro at vi har vært så gode i år, men det er i løpet av de fem neste kampene vi virkelig får vist hva som bor i oss, mener Magnus Lunde Midtvedt, som spilte en fantastisk god kamp mot Ammerud.

Midtvedt og resten Aliens-gutta, som i gjennomsnitt utgjør 190,2 cm på strømpelesten, hadde ikke forventet å prege eliteserien i den graden de har gjort, i forkant av sesongen.

- På søndag kommer Tromsø på besøk, og i mars måned får vi serietoer Frøya på dobbeltbesøk. Det blir tre særdeles viktige kamper for å ta NM- og seriegull, forklarer Midtvedt.

Du kan lese mer om laget, kampen og fremtiden til Asker Aliens i morgendagens papirutgave av Budstikka.

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: