BudstikkaNyheter
Slik har en ukjent kunstner dekorert rusegropa på Fornebu. FOTO: HAKON HOLTAN
Kjøp bilde
Slik ser piecen fra luften. Fotografert fra helikopter. FOTO: MAGNUS KARLSEN
Kjøp bilde
Malingen som er bvrukt er innendørs acrylmaling - så vil tiden vise om det holder hjennom vinteren. FOTO: HAKON HOLTAN
Kjøp bilde
Slik så rusegropa ut den gang Fornebu var flyplass.
Kjøp bilde
Jovist synes dette langveis - men nepps så langt... FOTO: HAKON HOLTAN
Kjøp bilde
Hele rusegropa på Fornebu
Hos grunneieren som er Fornebu-utbyggeren Scandinavian Property Development (SPDE) er det bestyrtelse over at noen har tatt seg slik til rette.
- Dette er å gå løs på annen manns eiendom, sier markedssjef Morten Statle Marwell-Hauge i SPDE. Han sier at selskapet har vært i samtaler med politiet om saken, men det er ikke tatt stilling til om malingen blir politianmeldt.
Se også: Historiske bilder fra Fornebu
Ikke alle deler SPDEs synspunkter. Noen ivrige joggere kommenterte at det endelig kom litt liv på de døde veggene i rusegropa og en hundeeier som daglig passerer stedet kunne fortelle at han er imponert over initiativet og mener den eller de som har holdt på der må ha brukt mye krefter og penger på å få malt et så stort område.
HVA SYNES DU?delta i debatten
Der skråveggene i rusegropa møter bunnen måler lengden hele 210 meter. Og øvre kant er 260 meter lang.
Bak steinhaugene i bunnen av rusegropa ligger 14 10 liters malingsspann. Og det som er brukt er en arcrylmaling som er beregnet for vegger innendørs blant annet til institusjoner, kontorer, oppholdsrom. Ikke akkurat riktig maling på dette området! Så gjenstår det å se om påkjenningen i vinter medfører at malingen er forsvunnet til våren.
Men de 14 spannene er trolig bare en litern del av det totalte volumet som har gått med til å male de enorme veggene i rusegropa som ble brukt i forbindelse med testing av fly i forbindelse med reparasjoner. Det er nemlig ikke rester fra alle fargene som er brukt.
Marwell-Hauge sier at malingen har pågått på kvelds- og nattestider gjennom noen uker. Han sier at SPDE tidligere har fått henvendelse fra noen som ønsket å uttrykke seg med kunst i rusegropa. Dette ble avvist.
Om hva rusegropa skal brukes til i fremtiden sier Marwell-Hauge at den skal rives i forbindelse med den videre utbyggingen av boligfeltet på Hundsund
Publisert tirsdag 27. oktober 2009 kl. 13:16.
Sist oppdatert tirsdag 27. oktober 2009 kl. 13:16.
(12 bilder)
Brann i garasjeanlegg på Bekkestua
(7 bilder)
Paintball i Blakstadmarka
(9 bilder)
Rolfstangen i bilder
(9 bilder)
Rudbowlen åpnet
(17 bilder)

Nå har jeg også blitt en sånn dame som blogger om cupcakes. Se bare...

Jeg var forberedt på at blodet mitt ikke var ønsket. Men ikke...

av På plussiden
Betroelser fra pikerommet kan cashes ut i pen årslønn og bli springbrett...

Budstikka har gitt en mobilutgaven en oppfriskning, og vil utvikle...
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 27 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 28 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 29 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 30 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
| 31 |
| 30.06 - 31.07 | Sommerutstilling med Tone Dietrichson | |
| torsdag | 01.07 | Det Gule Huset på Holmen i Asker, åpent hver dag! |
| torsdag | 29.07 | LØPSDAG PÅ ØVREVOLL |
| torsdag | 29.07 | SommerMIX 2010 - kunstutstilling på Artista |
| torsdag | 29.07 | Grafikkavd. Bærum Kunstforening |
Export =