UTRYKNING: Alle nødetater rykket ut til Solgården sykehjem i Asker fredag kveld, etter melding om kraftig svilukt. FOTO: KARL BRAANAAS

Kjøp bilde

Slo alarm etter svilukt på sykehjem

Brannvesenet foretar en grundig sjekk av det elektriske anlegget ved Solgården sykehjem, etter at de ansatte slo alarm fredag.

Annonse
Annonse

Politi, brannvesen og ambulanse rykket tidligere i kveld ut til Solgården sykehjem i Asker, etter å ha mottatt melding om at det luktet kraftig svidd i lokalene, og at flere sikringer hadde røket.

Etter en nærmere sjekk kunne brannvesenet konstatere at det trolig dreide seg om en kortslutning i et lysarmatur. De fant ikke behov for evakuering.

Brannvesenet vil foreta en grundigere inspeksjon av det elektriske anlegget på sykehjemmet, ifølge operasjonsleder Leif Arild Bakken ved Asker og Bærum politidistrikt.

Les flere nyhetssaker i hendelsesloggen

 

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: