Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Frykter dårligere polititjeneste

Buseth

BEKYMRET: ¿ Med stramme rammer over lengre tid, vil vi kunne slite med å opprettholde et godt arbeidsmiljø og sørge for kompetente medarbeidere, sier lokallagsleder Audun Buseth i Politiets Fellesforbund i Asker og Bærum. Bildet er tatt ved en tidligere anledning. FOTO: KNUT BJERKE
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

17_NYH_VEIDING red

STORE KUTT: Politimester Torodd Veiding informerte tirsdag de ansatte i Asker og Bærum politidistrikt om at 50 stillinger av 370 må kuttes. FOTO: SIVERT MOE WINTHER
Bestill bildet Kjøp bilde

17_NYH_POLITIHUSET red

GA UNDERSKUDD: Flyttingen til det nye politihuset på Kjørbo har gitt et underskudd på 11 millioner kroner. FOTO: SIVERT MOE WINTHER
Bestill bildet Kjøp bilde

Lokallaget til politiets fellesforbund frykter at nedbemanningene påvirke arbeidsmiljøet og politiets serviceytelse overfor publikum.

Tirsdag ble det klart at politiet i Asker og Bærum må kutte 50 stillinger

– Det er en del bekymring i forhold til konsekvensene av en slik nedbemanning. Dersom vi blir nødt til å jobbe med stramme rammer over lengre tid, vil vi kunne slite med å opprettholde et godt arbeidsmiljø og sørge for å ha kompetente medarbeidere, sier lokallagsleder Audun Buseth i Politiets Fellesforbund i Asker og Bærum.

Han forteller at man frykter at når 50 stillinger skal kuttes, vil dette gå ut over politiets handlingsrom i distriktet.

Har politiet nok ressurser? Si din mening!

– Ingen oppsigelser er en trøst

Når situasjonen først har inntruffet, er imidlertid Buseth fornøyd med at nedbemanningen kun skal skje ved at ansatte slutter eller pensjonerer seg.

– Sett fra foreningens side er det i det minste en trøst at ingen mister jobben sin, men vi er bekymret for hvilke konsekvenser dette vil få for tjeneste og personalpolitikk, sier lokallagslederen.

Han har nå utfordret ledelsen til å vurdere hvilke konsekvenser nedbemanningen vil få, og han har etterspurt en prioritering av hvor nedbemanningene skal finne sted.

– De må gjøre noen prioriteringer i forhold til hvilke typer tjenester som vil skjermes, og hvilke som vil være skadelidende.

Publisert tirsdag 16. februar 2010 kl. 18:33.
Sist oppdatert tirsdag 16. februar 2010 kl. 18:33.

.

Annonse

Kommentarer (1)

Trist, rett og slett!
Det er trist å lese om de 50 stillingene. Hvordan skal politiet i Asker og Bærum/resten av landet følge utviklingen av kriminalitetsbildet og beskytte samfunnet når de blir kneblet og forhindret av sine egne ledere (les: regjeringen)? Hvor mange millioner brukes det på beskyttelse av regjeringsmedl? Kanskje man skulle stoppet dette slik at de også følte hvor skoen trykket... Begynner å lure om FRP er det rette valget?

Varsle upassende kommentar



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Budstikkablogger

Busstilbudet ? en god nettdebatt

av Dag Otters blogg

Her er et eksempel på slike nettdebatter vi ønsker på Budstikka.no...

SOS ? algebra!

av Viganders blogg

Denne uken ble tidsklemmen strammet til igjen. Jobb, skole, hverdagslogistikk...

Podcast! Eller: Slik ble jeg en lykkelig pendler

av Hvaal Street Journal

Det kan være ganske kjedelig å sitte på E-18. Men det hender...

Nettverk og hemmafruer

av På plussiden

Hadde farmor vært “hemmafru” om nettstudier hadde...

September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

+ Flere arrangementer

Søk i skattelistene
for 2008
Fredag
Lettskyet
14°
Lørdag
Lettskyet
13°
Søndag
Lettskyet
14°

+ mer vær

Gå til værside »

Fredag
Lettskyet
14°
Lørdag
Klarvær
13°
Søndag
Lettskyet
14°

+ mer vær

Gå til værside »

Snarveier

Prisguide - snarvei Prisguide

Sjekk hvor varen er billigst.

Trafikk - snarvei Trafikk

Sjekk trafikken på veiene akkurat nå.

Skiføret - snarvei Skiføret

Forhold, temperatur og smøretips i marka.

Quiz - snarvei Quiz

Ta en quiz! Test dine kunnskaper

Båter i sjøen

Slik skal du kjøre

Opptak fra møtet i Sandvika 25 august del 2

Se flere videoer

Annonse