BudstikkaNyheter
Prisen ble gitt av Grafill, en interesseorganisasjon for alle som arbeider eller utdanner seg innen visuell kommunikasjon.
- Det å vinne denne prisen viser at de avgjørelsene vi har tatt med å bygge egen identitet fremform kjede var riktig. Vi håper dette kan være til inspirasjon for andre mindre bedrifter som gjerne vil fremstå med ny og forbedret identitet i en tradisjonell bransje, uttaler Heyerdahl i en pressemelding.
Gjennom næringslivsprisen ønsker Grafill å motivere flere norske bedrifter til å ta i bruk design for å skape en tydelig og helhetlig visuell identitet.
Gullsmed Heyerdahl er en aktør som bevisst har satset på bruk av profesjonelle designtjenester i en bransje som har vært uforandret i mange år. Gjennom sin nye visuelle identitet viser Heyerdahl mot ved å utfordre det bestående. Identiteten oppleves tidsriktig og kvalitetsbevisst, samtidig som den ivaretar gullsmedbransjens lange tradisjoner. En modig bedrift som tar det visuelle utrykket helhetlig ut i markedet, og samtidig skaper seg et godt grunnlag for å markere seg internasjonalt, sies det i begrunnelsen. Mission Design har utviklet et helhetlig konsept for logo, butikk og innpakning. Det ble utviklet et fasettmønster som kan benyttes både endimensjonalt og tredimensjonalt.
Publisert mandag 11. mai 2009 kl. 11:51.
Sist oppdatert mandag 11. mai 2009 kl. 11:51.
(12 bilder)
Brann i garasjeanlegg på Bekkestua
(7 bilder)
Paintball i Blakstadmarka
(9 bilder)
Rolfstangen i bilder
(9 bilder)
Rudbowlen åpnet
(17 bilder)

Nå har jeg også blitt en sånn dame som blogger om cupcakes. Se bare...

Jeg var forberedt på at blodet mitt ikke var ønsket. Men ikke...

av På plussiden
Betroelser fra pikerommet kan cashes ut i pen årslønn og bli springbrett...

Budstikka har gitt en mobilutgaven en oppfriskning, og vil utvikle...
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 27 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 28 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 29 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 30 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
| 31 |
| 30.06 - 31.07 | Sommerutstilling med Tone Dietrichson | |
| torsdag | 01.07 | Det Gule Huset på Holmen i Asker, åpent hver dag! |
| torsdag | 29.07 | LØPSDAG PÅ ØVREVOLL |
| torsdag | 29.07 | SommerMIX 2010 - kunstutstilling på Artista |
| torsdag | 29.07 | Grafikkavd. Bærum Kunstforening |
Export =