BRANNTILLØP: I kjelleren til denne Prix-butikken i Kirkeveien på Høvik, var en del ting forsøkt påtent. FOTO: KARL BRAANAAS
Kjøp bildeBranntilløp i kjeller under matbutikk
De ansatte hadde kjent røyklukt i flere timer.
Nødetatene rykket ut ved 12.30-tiden til Prix-butikken i Kirkeveien på Høvik etter melding om røykutvikling.
Da første politipatrulje ankom stedet, var det ingen røyk på utsiden, men litt nede i en kjeller. Ansatte på stedet fortalte at de hadde kjent røyklukt i flere timer.
Etter nærmere undersøkelser på stedet ble stedet for røykutviklingen lokalisert. Nede i et gammelt fyrrom som ikke er i bruk, ble det funnet en del rot som trolig er forsøkt påtent.
– Det er uvisst om noen har gjort dette for å tenne på en brann eller om det er gjort i et forsøk på å varme seg, opplyser operasjonsleder Magne Olsvoll.
Les flere nyheter i hendelsesloggen.