MØBEL-NEI

MØBEL-NEI: Vi vil på det sterkeste anbefale ledende politikere i Bærum å se på beslutningen, finne en vei for en ekstra behandling og så hviske medlemmene i planutvalget noe i øret. På bildet planutvalget og Venstres Ole-Andreas Lilloe-Olsen.FOTO: ULF HANSEN (FOTO: ULF HANSEN)

Kjøp bilde

Uvettig beslutning

På Kadettangen har Bærum Sportsklubb levert store øyeblikk helt tilbake til 1950-årene. Klubben har på et imponerende vis klart å prestere – ikke minst på fotballbanen.

Annonse

Dette er Budstikkas lederartikkel fredag 10. februar 2012:

Om få uker skal det spilles 1. divisjonsfotball i Sandvika. En bekreftelse på at det jobbes godt i alle lag av organisasjonen.

Like viktig som gode resultater, er en solid klubbøkonomi. Det er en forutsetning for å sikre aktivitet at det holdes orden i økonomien – og at inntektskildene ikke tørker ut.

Facebook-knapp kommer her

Vi lurer derfor virkelig på hva politikerne i Bærums planutvalg tenkte på da de sa nei til Bærum Sportsklubbs mange års utleie av Bærumshallen på Kadettangen. Denne utleien har skaffet klubben kjærkomne inntekter. Men nå er det bestemt. Sommeren 2012 er den siste med hagemøbler i hallen. Punktum!

I 35 år har klubben drevet denne inntektsgivende aktiviteten. Uten å skade noen – og til stor glede for mange. Her er det lett å komme til med tilhenger og varebil. Hallen passer utmerket til salg av møbelhandel og som møbellager. Men denne handelen passer ikke planutvalget i Bærum. En helt forunderlig beslutning som vi gleder oss til å ta frem foran neste kommunestyrevalg.

Les flere meninger her

Det er vanskelig å samle inn penger til klubbdrift, og det bidrar ikke positivt når hundretusener forsvinner fra budsjettene. Til syvende og sist er drift av idrettslag det ypperste sosialarbeid som kan utføres. Har kommunen tenkt å kompensere for de pengene som nå forsvinner fra en sikkert slunken klubbkasse, eller skal den bare sitte og se at problemene dukker opp i andre utvalg i kommunen? Som kostnader til sosialhjelp.

Vi vil på det sterkeste anbefale ledende politikere i Bærum å se på beslutningen, finne en vei for en ekstra behandling og så hviske medlemmene i planutvalget noe i øret. Og det «noe» må være en klar beskjed om at Bærum Sportsklubb også i årene fremover får anledning til å leie ut hallen om sommeren – for salg av sommermøbler.

Et planutvalg må ha viktigere ting å sysselsette seg med, enn å heve pekefingeren og nekte et idrettslag en 35 år gammel pengestrøm inn i klubbkassen.

Dette er Budstikkas lederartikkel fredag 10. februar 2012.

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: