Storkonsert med Andrea Bocelli
Telenor Arena blir Tenor Arena når den italienske superstjernen Andrea Bocelli kommer 8. april med nærmere 150 personer på scenen
Den 51 år gamle sangeren Andrea Bocelli har solgt 65 millioner plater på verdensbasis, og torsdag 8. april er det duket for en storslått konsert i Telenor Arena på Fornebu
Med seg på scenen har Bocelli nemlig med seg det prisbelønte Stockholm Concert Orchestra. Tilsammen vil det bli mellom 120 og 150 personer på scenen.
Det vil bli 60 personer i orkester, like mange i koret og i tillegg kommer de Bocelli selv har med seg.
Billettsalg til uken
Billettsalget til konserten starter til torsdag 10. desember.
Konserten blir den første i en nordisk turné, hvor Forum i København og Globen i Stockholm blir neste stopp.
Stockholm Concert Orchestra har spesialisert seg både på klassisk musikk som underholdningsningsmusikk, og har blant annet spilt med kjente artister som Sanna Nielsen, Brolle, Nina Ramsby och Salem Al Fakir.
Blind som 12-åring
Andrea Bocelli ble blind da han var 12 år gammel etter en fotballulykke. Han utdannet seg til jurist, og arbeidet ifølge Wikipedia
Hva synes du om Andrea Bocelli? Si din mening!
Bocelli kommer fra Toscana i Italia, og har solgt en lang rekke plater også i Norge.
Han er i disse dager ute med en juleplate du kan høre smakebiter fra på hans egen nettside andreabocelli.com
Tett vårprogram
Det ligger an til en supervår i Telenor Arena på Fornebu.
13. og 14. april er det solgt 48.000 billetter
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Falske profiler vil bli utestengt. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.