SPENNENDE ROLLE: Joakim Gunby (18) fra Bekkestua spiller hovedrollen i "Den Onde Skredderen" på premieredagen. Her med Petter Pigg, som spilles av Jakob Gunby. FOTO: ULF HANSEN

Kjøp bilde

Ond og forvirret skredder på teater

Teaterstykket handler om prinsesser som forsvinner - men det var skredderen som begeistret publikum.

Annonse
Annonse

Se billedserien.

Torsdag var det urpremiere på "Den Onde Skredderen". Stykket er skrevet spesielt til Sandvika Barne- og Ungdomsteater og til scenen på Sandvika Teater.
Her ble vi tatt med til et ukjent kongedømme, lang borte. Og her møter vi en ond skredder.

Kjoler

To tv-reportere viser publikum et kongehus på prinsessens fødselsdag, og vi blir vitne til dramatiske begivenheter


Ved hjelp av forheksede kjoler samler den forvirrede skredderen sammen kongsdøtre fra hele Europa, og avslører samtidig hvor ond han kan være. Det går særlig hardt utover assistenten Petter Pigg.

Grusom

Joakim Gunby (18) fra Bekkestua spiller grusomt og overbevisende i rollen som skredderen når han samler og bortfører prinsesser.


– Det var morsomt å lage stykket og få gjøre dette for Sandvika Barne- og Ungdomsteater, sa forfatteren Per Arne Øiestad etter premieren.

Han er godt kjent i Sandvika. Som far til tidligere instruktør har han hjulpet til med det meste. Nå er han spent på om publikum vil komme til teateret for å se stykket. 1000 billetter er forhåndssolgt. Det tilsvarer en tredel av kapasiteten frem til siste spilledag, som er 7. november.

Les mer i Budstikka

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: