Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Bokpris til Sverre Henmo

26404_1.jpg

PRISVINNER: Sverre Henmo (41) fra Bærum. FOTO: KARL BRAANAAS
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Sverre Henmo (41) fra Lijordet fikk 50.000 kroner av statsråd Trond Giske. Og mye ros for boken "Natt på Frognerbadet".

Kultur- og kirkedepartementet deler hvert år ut flere priser innen barne- og ungdomslitteratur, og den gjeveste, selve litteraturprisen, var det Sverre Henmo som fikk denne gangen.

Henmo har selv vokst opp på Lijordet, nærmere bestemt Gravfeltet, og handlingen i mange av bøkene hans er hentet fra det området.

I "Natt på Frognerbadet" har han tatt noen skritt nærmere Oslo.

Varme og humor

- Sverre Henmo har gjennom ti år markert seg som en av hverdagsrealismens fremste forfattere, og i "Natt på Frognerbadet" er både miljøet og relasjonene mellom personene i boken veldig gjenkjennelig. Det er en velkomponert roman som er skrevet med stor varme og mye humor, sa juryen om tildelingen.

- Dette er min første litteraturpris, og jeg er selvfølgelig veldig glad. Det er penger rett i lomma, og nå skal jeg feire, ler Sverre Henmo.

Publisert fredag 20. mars 2009 kl. 19:30.
Sist oppdatert fredag 20. mars 2009 kl. 19:30.

.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

+ Flere arrangementer

Festival for de yngste

Siste dag på Dansecamp

Idealistisk musikk

Se flere videoer

Annonse