KONSERT: Elever fra Bleiker videregående skole opptrer torsdag i Vardåsen kirke. FOTO: INNSENDT

Bleiker-elever opptrer i Vardåsen kirke

Elever fra musikklinjen ved Bleiker videregående skole skal ha konsert i Vardåsen kirke.

Annonse
Annonse

 Dette skjer torsdag 3. november klokken 18. Da viser elevene i 3. klasse  forestillingen «Klassen», som tar utgangspunkt i norske musikkhits fra 1980- og 90-tallet.

Forestillingen handler om en jente som forelsker seg i sin unge, kjekke, mannlige lærer. Men så viser det seg at han slett ikke er interessert i jenter.

Egen produksjon

- Vi har skrevet forestillingen selv. Produksjon er temaet vi arbeider med nå. Og konflikten i stykket mellom en spesiell lærer og elever som forelsker seg, åpner for at mye kan skje. Og vi har konsentrert oss om norsk musikk,  sier Fabian Messel i 3. klasse.

LES OGSÅ: Bleiker-elever spilte konsert på Radar

Elevene vil selge billetter og kaker ved inngangen. Inntektene fra forestillingen skal i følge Messel gå til 3. klasses studietur til London.

Les flere kulturnyheter fra Budstikka her

 

Annonse

Bli tilhenger av Budstikka på Facebook: